Terapia Maską LED

Terapia Maską LED

Dynamiczna terapia fotonowa do pielęgnacji skóry jest nową technologią, gdzie korzysta się z energii fotonów, energię światła zamienia się w energię komórek, przyspiesza się wzrost komórek i zwiększa się krążenie krwi. Ponadto komórki są stymulowane do produkcji białka kolagenowego, zwiększa się elastyczność skóry, a skóra starzejąca się, trądzikowa, i z plamkami odnawia się i napina a poparzenia zostają zniwelowane. Terapia światłem LED poprawia też elastyczność i koloryt skóry, spłyca zmarszczki i niweluje wiotkość skóry, przebudowuje tkankę tłuszczową. Naświetlania dają świetne efekty w terapii łączonej z peelingami chemicznymi, mezoterapią, mikrodermabrazją, zabiegami laserowymi. Seria zabiegów zmienia kondycję skóry, która w efekcie staje się grubsza, bardziej sprężysta, wygładzona, ma lepszą gęstość i koloryt. Leczenie światłem LED może też być uzupełnieniem innych terapii (np. leczenia trądziku). Czynności jakie wykonywane są podczas zabiegu:

W przypadku naświetlania skóry twarzy niezbędne jest wykonanie demakijażu. Następnie w zależności od potrzeb pacjenta dobierany jest czas i intensywność światła. Podczas zabiegu odczuwalne jest przyjemne ciepło. Bezpośrednio po naświetlaniu można wykonać makijaż i wrócić do codziennych obowiązków. Dłużej trwają programy przeciwstarzeniowe, krócej - zabiegi o działaniu przeciwzapalnym. Średnio zabieg trwa 10-20 minut. Naświetla się czystą skórę, bez makijażu. Pacjent nie odczuwa gorąca. Zabiegi są niebolesne, nie wymagają przygotowania. Ich efekt wprawdzie nie jest spektakularny, ale zauważalny. Szybko na przykład poprawia się wygląd skóry ze stanem zapalnym, bo naświetlanie światłem LED go zmniejsza. Jednak jeśli oczekujemy cofnięcia się zjawisk wynikających z fotostarzenia się skóry, poprawy jej kolorytu i jakości, musimy trochę poczekać, bo skórze trzeba dać czas, by się zregenerowała i przebudowała.

Rodzaje kolorów:
1. Czerwone światło (620 - 780 nm)
Wnika w skórę dość głęboko na około 8-10 mm pobudzając fibroblasty do intensywniejszej pracy. Fibroblasty produkują kolagen, elastynę, glikoproteiny i glikozaminy. Kolagen to proteiny niezbędne w procesie ciągłej regeneracji uszkodzeń tkanki oraz odbudowy nowych włókien. Najlepsze działanie na płytkich zmarszczkach i pomaga w optymalizacji dużych porów. Poprawia również krążenie, likwiduje obrzęki po zabiegu, wspomaga likwidację worków i cieni pod oczami.

2. Żółte światło (566 - 589 nm)
Kolor żółty jest ciepłą barwą potrafi stymulować systemy limfatyczne i nerwowy. Wykorzystywane jest do stymulowania tonusu mięśniowego oraz pomaga się zrelaksować.

3. Zielone światło (500 - 530 nm)
Redukuje zmarszczki, odżywia skórę dojrzałą, przyśpiesza procesy regeneracyjne naskórka oraz rozjaśnia przebarwienia.

4. Niebieskie światło (436 - 470)
Wnika w skórę na niewielką głębokość ok. 1-2 mm. Bakterie powodujące trądzik produkują Porfiryny. Niebieskie światło jest zdolne do niszczenia porfiryn dzięki dużemu powinowactwu do tej długości fali. Niebieskie światło ponadto ma właściwości łagodzące co ma bardzo efektywny wpływ przy skórze wrażliwej. Sprawia niesamowitą ulgę przy usuwaniu podrażnień i zaczerwienień.

20

Czas zabiegu

10

Minimalna ilość zabiegów

Cena:

50